365 Metrelik Dev Kulenin Son Bölümüne Başlandı

Yoğun bir görüntü kirliliği yaratan antenlerin ve anten kulelerini bu kötü görüntüyü gidermek amacı ile tek bir noktada toplamak amacı ile start verilen Küçük Çamlıca TV – Radyo Kulesi için sona gelindi. İnşaatına büyük bir hızla devam edilen yapıda son bölüme gelindi. Yapımı tamamlandığında toplam 165 metre uzunluğa sahip olacak olan çelik konstrüksiyonun son bölümünün yapımı için çalışmalar başlatılırken bu bölümde aynı zamanda telsiz ve televizyon vericilerinin bulunacağı öğrenildi.

Toplam Maliyeti 170 Milyon Lira 

Kulenin tamamlandığındaki toplam maliyetinin 170 milyon lira olacağı tahmin edilirken kulenin bitmiş halinin toplam uzunluğu ise 365,5 metre olacak. Dev boyutu ile dikkat çeken kulenin temel atma töreni 2016 yılının Mart ayında geniş bir katılımla gerçekleştirilmişti. Çamlıca Camii projesi ile gündeme gelen ve Çamlıca tepesinde yer alan televizyon ve radyo vericilerinin oluşturduğu kötü görüntüyü ortadan kaldırmak için geliştirilen projede betonarme bölümlerin tümü tamamlanırken çelik konstrüksiyonun ise son bölümünün yapımına geçildi.

53 Katlı Kule Deniz Seviyesinden 595 Metre Yüksekte Olacak

Kulenin kendi yüksekliği 365,5 metre olarak açıklanırken kulenin denizden yüksekliği ise 595 metre olacak. Kulenin toplamı 53 kattan oluşacak ve bu katların 4 tanesi yerin altında yer alacak. Her bir katın yüksekliği ise 4,5 metre olarak uygulanacak. İstanbul’un yeni sembollerinden biri olacak projenin bir an önce tamamlanabilmesi için 300 işçi ve mühendis vardiyalı olarak çalışıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz