4 Katlı Evlere Ne Denir?

Apartman bina, rezidans vb gibi yapılar haricinde genel olarak müstakil diye adlandırılar binaların katları kendi arasında farklı tanımlarda kullanılır. Halk arasında ve resmi taım olarak 1.kat 2.kat 3. kat ve çok nadir de olsa 4. kat olan müstakil yapılar özel isim ile sıfatlandırılır. dubleks,tripleks gibi tanımlamaları yapmak için yapının müstakil ve içten merdivenli olması olması gerekir

Tek katlı evler için herhangi bir tanım yok.
2 Katlı içten merdivenleri yapılara dubleks
3 katlı içten merdivenlere tripleks dendiğini biliyoruz.
4 katlı içten merdivenli yapılar çok az olduğu için popüler bir yapı haline gelmemiş ve dolayısıyla belli bir ismi bulunmamaktadır.

Bazı ilan sitelerinde 4 katlı içten merdivenli villa tarzındaki yapılar fourleks diye adlandırılırken. Bazı bölgelerde Quartripleks olarak geçmektedir

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz