Yabancılara Konut Satışı Son 4 Yıllık Zaman Diliminde % 49 Artış Gösterdi Özellikle de son dönemde KDV teşviki gibi pek çok alanda yapılan kampanyalar ile sürekli olarak gündemdek

Yabancılara Konut Satışı Son 4 Yıllık Zaman Diliminde % 49 Artış Gösterdi 
Özellikle de son dönemde KDV teşviki gibi pek çok alanda yapılan kampanyalar ile sürekli olarak gündemdeki yerini korumaya devam eden yabancılara konut satışı rakamları artmaya devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan verilere göre geriye dönük son 4 yıllık zaman dilimi içerisinde yabancılara konut satışında yüzde 49 oranında bir artış yaşandığı görüldü. 
Son 4 Yıllık Zaman Diliminde 72 Bin 159 Konut Satıldı 
TÜİK tarafından açıklanan verilere göre geriye dönük son 4 yılık satış rakamları incelendiğinde yabancıların Türkiye’den 72 bin 159 konut satın aldığı görülüyor. Yabancılara konut satışı rakamları dikkate alındığında en çok konut satılan ilin toplam 22 bin 514 konut satışı ile Antalya olurken ikincilik koltuğuna ise toplamda 21 bin 331 konut satışı ile İstanbul oturdu. 
Antalya ve İstanbul En Çok Tercih Edilen İller Oldu 
Yabancıların konut alımları incelendiğinde yabancıların en çok Antalya ve İstanbul illerini tercih ettikleri görüldü. Antalya’nın doğal güzellikleri ile öne geçtiği bu tercihlerde İstanbul ise hem konumu hem de sürekli olarak artış gösteren emlak değeri ile öne çıktığı görülüyor. Yabancılar 2013 yılından bu yana Antalya’dan 22 bin 514 konut alırken İstanbul’dan ise 21 bin 331 konut aldığı görülüyor. Bu illeri ise Bursa, Yalova ve Ankara takip etti. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.