5 Yılda Yüzde 193 Değer Kazanan Konutlar

EVA Gayrimenkul Değerleme Lisansı Değerleme Uzmanı Şeyma Şehirli tarafından yapılan açıklamalara göre Kemerburgaz, İstanbul ilinin genelinde en fazla değerlenen bölgesi oluyor.

Raylı Sistem Hattı Tamamlanınca Fiyatlar Artacak

2016 İstanbul Markalı Konut Sektör Raporu verilerine göre Kemerburgaz’daki konut fiyatları, son beş yıl içerisinde yüzde 193 artış gösterdi. Mevcut durumda Kemerburgaz’daki konut projelerindeki metrekare fiyatı 5 bin TL ve 19 bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

2019 yılı içerisinde ya da sonrasında inşa edilmesi beklenen Gayrettepe – Kemerburgaz 3. Havalimanı Raylı Sistem Hattı sayesinde ulaşım kolaylaşırken, bölgedeki konutlara olan talebin de artması bekleniyor. 32 kilometre uzunluğunda olacak hat ile bölgeden şehir merkezine olan ve ana ulaşım arterlerine olan ulaşım kolaylaştıkça, konutlara olan talep artacak ve böylece konut fiyatlarında da artış söz konusu olacak.
 
Fiyatlar 5 bin TL ve 19 bin TL Arasında

EVA Gayrimenkul Değerleme Lisansı Değerleme Uzmanı Şeyma Şehirli, Kemerburgaz – Göktürk bölgesinde olan konut projelerinin konumu ile fiyatlarına bakıldığında projelerin, orta ve üst seviye gelir grubuna yönelik olduğunu belirtiyor. Konut projelerinde KDV’den arındırılan fiyatlar 5 bin TL ve 19 bin TL arasında değişkenlik gösteriyor. Şeyma Şehirli, 2016 yılı ağırlıklı bölge ortalamasının 11 bin 900 TL/metrekare olduğunu ve bölgede sırasıyla en fazla 3+1, 2+1 ve 1+1 konut tipinin üretildiğini belirtti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz