Kira Sözleşmesinde Süre Kısıtlaması Var Mı? 

Mülk kiralama sırasında, kiracı ve kiralayan arasında bir sözleşme yapılıyor. Bu sözleşmenin kısıtlı bir süresi var mıdır? 6 aylık kira sözleşmesi yapma imkanımız var mı?
Sözleşme; kiraya verilen bir şeyin kiracı tarafından bedeli ödendiği sürece kullanılacağını ve ondan yararlanabileceğini içeriyor.

Kanunen kira sözleşmelerinin belirli bir süre kısıtlaması yok. Sözleşme, belirli ya da belirsiz olmak üzere iki farklı süre için yapılabiliyor.

6 Aylık Sözleşme Yapılması Mümkün Mü?

Belirli süreli kira sözleşmeleri; iki tarafın da kararlaştırdığı süre sona erene kadar geçerli oluyor. Belirsiz olanlar ise; tarafların herhangi bir süre belirlememesiyle oluşturuluyor.
Mülk kiralamalarında sözleşme zorunlu değil, fakat ortada sözleşme olmadığı zamanlarda tarafların birtakım haklarını kaybetmesi de olası bir durum. Bu yüzden sorun yaşamamak adına noterde düzenlenen sözleşmeler her zaman faydalıdır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz