İşyeri Açmak İsteyenlere Yeni Destekler Geliyor

Esnaf ve sanatkârların işyeri açmak için yapmış oldukları başvurularda yaşamış oldukları evrak karmaşasını aşmak için yeni hamleler gündemde. Yapılacak olan yeniliklerin hayata geçirilmesi ile beraber yeni işyeri açmak isteyen esnaf ve sanatkârlardan bunun için istenilen toplam 317 belge bundan sonra istenmeyecek.

Artık 6 Günde İşyeri Açma Ruhsatı Alınabilecek

Yeni getirilecek olan sistem sayesinde işyeri açma belgesi olarak tanımlanan ruhsatı almak isteyen kişilerin başvuru süreçleri büyük oranda kolaylaştırılacak. Perakende Bilgi Sistemi adındaki bu yeni sistem tüm başvuruların tek bir noktadan yapılmasını sağlayacak. Eskiden bir ayı bulan ruhsat alma süresi 6 gün gibi oldukça kısa bir süreye düşürülecek. Yine bu süreçte harcanan ortalama 12 bin liralık maliyette büyük oranda azalacak. Bu sayede perakende sektörünün önü açılacak ve istihdam rakamları yükseliş gösterecek.

PERBİS Hayatı Kolaylaştıracak

Perakende Bilgi Sistemi PERBİS esnafın hayatını büyük oranda kolaylaştıracak. 2019 senesinin hemen başında hayata geçirilmesi planlanan sistem sayesinde yeni işyeri açmak isteyen kişilerin işlemleri büyük oranda kolaylaştırılacak ve hızlandırılacak. İşlemler 6 gün gibi oldukça kısa bir sürede tamamlanırken aynı zamanda işyeri açma ruhsatı alma maliyeti de 10’de 1 oranında azalacak. Yani işyeri açmak isteyen kişiler hem zamandan hem de maliyetten tasarruf edecekler. Bu da işyeri açmak için akıllarında projeler olan kişilerin bunun için daha istekli olmalarını sağlayacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz