A101 sahibi kim? Turgut Aydın kimdir? A101’in sahibi kim? A101 marketler zincirinin kime ait olduğunu hepimiz merak ediyor. Daha önceleri gündeme bazı olaylar ile gelen A101 hakkında merak edilen birçok konu bulunuyor. 

A101 ne zaman, kim tarafından kuruldu?

Zincir marketleri olarak karşımıza gelen A101 müşterilerine düşük maliyetli ve uygun fiyatlarla gıda ve tüketim malzemelerini sunuyor. 2008 Mart ayında 121 mağaza ile karşımıza gelen A101 şimdi ise 81 ilde binlerce mağazası ile hizmet veriyor. Dicount konsepti ile akıllar yer alan indirim mağazacılığının en önemli kurucularından biri Cüneyt Zapsu tarafınca kurulmuş. Daha önceden ise Cüney Zapsu, Aziz Zapsu, Korkut Özal ve Mustafa Topbaş beraber 1995 yılında BİM marketlerini kurmuştu. Cüney 2006 yılında BİM üzerinden hisselerini satmış ve ayrılmış.

A101’in şimdiki sahibi kim?

BİM‘den ayrılmış olan Aziz Zapsu, Mehmet Fatih Saraç ile beraber A101’i hizmete sundu. Son olarak ise A101 şimdiye dek Aydın ailesi yönetiminde hizmet vermeye devam ediyor.

A101 ortaklık yapısı ne şekilde?

Aydın ailesinin %79,21 oranında
İrfan Hacıosmanoğlu’nun %10,08 oranında
Sayın Grup %6,71 oranında
Murat Sungurlu ise %4 oranında bir hisseye sahip.

Turgut Aydın dünyaca ünlü birçok markaya elastik kumaş ile dantel temini yapan Aydın Örme 1958 yılında kurulmuştu. 1996 yılında ise Memorial hastanesinin kurucu ortağı olarak yer aldı. Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veren A101 hakkında sizlerinde merak ettiği ama cevapsız sorular var ise yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz