ABD Ulusal Konut Üreticileri Birliği (NAHB) tarafından açıklanan verilere bakıldığında, Haziran ayında konut piyasası endeksinin bir önceki aya kıyas ile 2 puan azalıp, 64 olduğu g

ABD’de Konut Piyasası Son 8 Ayın En Düşük Seviyesinde
ABD Ulusal Konut Üreticileri Birliği (NAHB) tarafından açıklanan verilere bakıldığında, Haziran ayında konut piyasası endeksinin bir önceki aya kıyas ile 2 puan azalıp, 64 olduğu görülüyor. Bu durum da son 8 ayın en düşük seviyesinde olunduğunu gösteriyor.
Konut Piyasasını İnşaat Materyalleri Etkiliyor
ABD Ulusal Konut Üreticileri Birliği’nin raporuna göre, konut piyasası endeksi Haziran ayında bir önceki aya kıyas ile 2 puan azaldı ve 64 oldu. 2016 yılının Kasım ayından bu yana en düşük seviyede olan endekse yönelik beklentiler 68 seviyesindeydi. Rapora göre, konut piyasası endeksinin çizmiş olduğu istikrarsız grafikte inşaat materyallerinin fiyatı da etkili oluyor. Kuruluşun Başkanı Granger MacDonald, “Üyelerimiz bizlere özellikle kereste olmak üzere inşaat materyallerindeki fiyat artışının kendileri için büyüyen bir endişe kaynağı olduğunu iletiyorlar. Bu durum konut arzını düşürerek ev fiyatlarını yükseltiyor.” şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.