Acele Kamulaştırma Yapılacak 6 İl

Resmi Gazete’de yayımlanan kararlar ile acele kamulaştırma yapılacak olan altı il hakkında detaylar açıklandı. Söz konusu iller; İstanbul, Malatya, Konya, Karaman, Niğde ve Sivas.

Acele Kamulaştırma

Bakanlar Kurulu kararı ile Resmi Gazete’de yayımlanan açıklamalar ile İstanbul, Malatya, Konya, Karaman, Niğde ve Sivas olmak üzere altı ilde bazı bölgelerdeki taşınmazlar için acele kamulaştırma yapılacak.

Acele Kamulaştırma Yapılacak Bölgeler

İstanbul’un Ümraniye ilçesindeki Atatürk Mahallesi sınırlarında bulunan bazı taşınmazlar için “Ümraniye Gaffar Efendi Sokak Zemin Altı Otopark Projesi” kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafınca acele kamulaştırma kararı alındı.

Malatya’nın Arapgir ilçesinin Onar Mahallesi sınırlarında bulunan bazı taşınmazlar için, rüzgar enerji santralinin yapılabilmesi adına Hazine’ye tescil edilmek üzere acele kamulaştırma kararı alındı.

Konya’nın Ereğli ilçesi ile Niğde’nin Ulukışla ilçesinde bulunan bazı taşınmazlar için, TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafınca bağlantı anlaşması uyarınca tesis edilecek 154 kV (Karaman TM-Ereğli TM) Brş.N-TCDD Ayrancı TM Enerji İletim Hattı ve 154 kV (Ereğli TM-Ulukışla TCDD TM) Brş.N-TCDD Çakmak TM Enerji İletim Hattı Projeleri kapsamında acele kamulaştırma kararı alındı.

Karaman’da bağlantı anlaşması uyarınca tesis edilecek olan 154 kV (Kepezkaya Brş.N.D.-Çumra TM) Brş.N-TCDD Karaman TM Enerji İletim Hattı Projesi kapsamında bazı taşınmazlar için de TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafınca acele kamulaştırma kararı alındı.
Sivas’ın Doğanca Mahallesi sınırlarında bulunan bazı taşınmazlar için de 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunu gereğince acele kamulaştırma kararı alındı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz