Adalar’da Artık 2B Arazilere Günübirlik Tesis Yapılabilecek!

İstanbul’un sahip olduğu doğal güzellikler ile dikkat çeken bölgelerinden biri olan Adalar’da yeni yapılan yasal değişiklikler ile beraber ev pansiyonculuğunun ve butik otelciliğin önü açılmış oldu. Zemin katlara dubleks yapılmasına izin verilirken yine 2B arazilere günübirlik tesis yapılması da onaylandı. Konu hakkında kendi resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Adalar Savunması yapılan değişiklikler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Nüfus 5 Katına Çıkacak 

Yapılan değişiklikler ile beraber Adalar nüfusunun 5 katına çıkması beklenirken artık daha önce alınan kararlarla imara kapatılan yerlerinde imara açılması mümkün olacak. 2012 yılından bu yana Adalar Belediyesi tarafından yürütülen titiz çalışmanın sonucunda nihayet değişiklik Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu gündemine taşınmış oldu. Kurulun planları onaylaması durumunda son aşama olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi gündemine getirilip onaylanması gerekecek. Buradan da gereken onayın çıkması ile beraber değişiklikler hızlı bir şekilde hayata geçirilecek.

2B Arazilere Günübirlik Tesis Yapılabilecek 

Değişikliğin onaylanması ile beraber bundan sonra İkinci ve Üçüncü derece doğal SİT alanı olarak kabul edilen 2B arazilerine gerekli izinlerin alınması durumunda günübirlik tesisler yapılabilecek ya da bu alanlarda rekreasyon çalışmaları yürütülebilecek. Yapılan bu değişiklikler ile beraber şu anda nüfusu 14 bin 478 olarak açıklanan Adalar’da nüfus büyük bir hızla artacak ve 5 katına çıkacak. Yapılacak tüm değişiklikler ile beraber Adalar artık günübirlik tatilcilerin gözdesi konumuna yükselecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz