Afetzedeler İçin 4 Bin Konut

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, afetzedeler için on ilde toplam dört bin konut yapılacağını ve konutların 2018 yılında sahiplerine teslim edileceğini belirten açıklamalarda bulundu.

Protokol İmzalandı

On ilde afetzedeler için yapılacak konutlar ve ihtiyaç duyulan tesislerin yapımı ile ilgili protokol, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) arasında Bakanlıkta imzalandı. 7269 sayılı kanun kapsamında imzalanan protokole göre afetzedeler için yapılacak olan kalıcı konutları, altyapı-üstyapı, sosyal donatılar ve ihtiyaç duyulan diğer tesislerin proje ve yapım işleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafınca gerçekleştirilecek.

2018 Yılında Teslim Edilecek

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ; Adıyaman, Antalya, Bingöl, Çanakkale, Erzurum, Manisa, Malatya, Muğla, Şanlıurfa ve Van’da yapılacak olan dört bin konut projesi ile ilgili şu şekilde açıklamada bulundu; “Şu anda elimizde dört bine yakın, çeşitli şehirlerimizde depremden hasar görmüş ve yapılması gereken konut var. Çanakkale, Antalya, Malatya, Van, Bingöl, Manisa, Adıyaman, Şanlıurfa, Muğla ve Erzurum’da var. Biz bunları yerine göre diğer kurumlarla iş birliği halinde yaptırıyoruz. Bu işi en güzel biçimde yapacağına inandığımız Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile AFAD olarak bir protokol imzaladık. İyileştirme çerçevesinde yapılacak binaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız AFAD’ın sağladığı finansmandan ve mevzuat çerçevesinde yapacak ve bunları vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Dört bine yakın konutu 2018 yılı içerisinde yapıp sahiplerine teslim edeceğiz. İhalenin yapılması, daha sonra kabul aşamasında kesin hesapların yapılması işlemlerinin takibini yapacağız. Bunlar bittikten sonra da AFAD’a teslimi yapacağız.”

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz