Afyon’da Tarımköy Projesini TOKİ Hayata Geçirecek

Afyon’a bağlı olan Sinanpaşa ilçe sınırları içerisinde yapılacak olan Yeni Tarımköy projesi için atıldı. TOKİ gerçekleştirmiş olduğu 100 konutluk ihale ile proje için beklenen startı vermiş oldu. Konu hakkında açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan köyden kente gerçekleşen hızlı göç nedeni ile bugün şehirlerde çarpık kentleşme sorunu yaşandığını dile getirerek amaçlarının bu sorunu çözecek modern tarım köyler yaratmak olduğunu söyledi.

Köyden Kente Göç Sorunu Çözülecek 

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Turan bu projeleri hayata geçirmekteki amaçlarının köylerden yaşanan büyük göç sorunlarını aşmak olduğunu belirterek bu sayede çarpık kentleşme sorununun da kendiliğinden çözüleceğini belirtti. Bu güne kadar toplamda 5 bin 747 tane konutun Tarımköy projeleri ile hayata geçirildiğini belirten Turan bu sayede köylerde hem yaşam kalitesini arttırdıklarını hem de verimli tarıma elverişli toprakları koruduklarını dile getirdi.

Köyler Artık Çok Daha Modern

Gerçekleştirilen TOKİ Tarımköy projeleri ile beraber köyde yaşayan kişilere tarıma elverişli araziler vatandaşlara tahsis edilirken köylerde yer alan dağınık durumdaki konutlarda bir araya getiriliyor. Köylerin alt yapı çalışmaları baştan yapılırken yine tüm bu çalışmalarda mimari dokunun korunmasına büyük özen gösteriliyor. Gerçekleştirilen projelerden yararlanmak isteyen köylere başvuru önceliğine göre değerlendirmede bulunuluyor ve resmi başvurular incelenerek karar veriliyor. Başvurular çok yoğun olduğu için köylerin bir an önce başvuru işlemlerini tamamlamaları öneriliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz