Çocuklarımızın hayali olan ağaç evler, ahşap malzemelerin daha çok kullanımıyla yapılmaktadır. İsterseniz aile için isterseniz sadece çocuklarınız içinde yapabilirsiniz. 

Daha eski zamanlarda yapımı çok zor olan bu ağaç evlerin günümüz şartlarında yapılması çok kolay. Ağaç evler yapmak için birçok ağaç türü bulunuyor. Çam ağacı dayanıklılığıyla ilk tercih oluyor. Yinede kayın ve meşe ağaçları da tercih edilebilmekte. Bu ağaçları isterseniz işlenmiş olarak, isterseniz de kütük şeklinde kullanmanız mümkün. Kütük olarak kullanacaksanız eğer, kenet sistemini bilmeniz gerekiyor. Her kütüğün üstüne diğer kütük için yatak açmanız ve kenetleme işlemi yapmanız yeterli oluyor. Kenetleme işleminde yapıştırmak için kimyasal ve çivi benzeri malzemeler kullanmanız gerekmekte.

Bunların yanı sıra bu evler için özel yalıtım ve sıvalar gibi yapıştırıcılar bulunuyor. Böylelikle hava geçirgenliğini de ortadan kaldırabilirsiniz.

Ağaç evinizi kereste ile inşa edecekseniz eğer, evin ana kolonyaların da yinede kütük kullanmanız gerekiyor. Kalan kısımları ise ahşap paneller ile döşetebilirsiniz. Bu evlerde en fazla bindirme yada beşik çatı katı modelleri tercih ediliyor. Çatı katlarının aydınlık olması içinde, pencere şart.

Ağaç Ev Avantajları nedir?

Ağaç evlerin yapım süresi çok fazla kısa ve maliyeti de daha fazla az oluyor. Ayrıca kullanılan malzemeler geri dönüşümlü olduğundan bir avantaj sağlıyor. Çevreye zarar vermeden bir ev sahibi olabilirsiniz.

Ağaç evler hakkında sizlerinde sorusu varsa eğer, yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz