Ağaoğlu Müteahhitleri İflasa Karşı Uyardı

/ 8 Kasım 2017 / 15 / yorumsuz
Ağaoğlu Müteahhitleri İflasa Karşı Uyardı

Türk inşaat sektörünün tartışılmaz en büyük değerlerinden biri olan Ağaoğlu İnşaat’ın sahibi olan Ali Ağaoğlu sektörde yaşanan sıkışıklığa dikkat çekerek çeşitli uyarılarda bulundu

Ağaoğlu Müteahhitleri İflasa Karşı Uyardı 
Türk inşaat sektörünün tartışılmaz en büyük değerlerinden biri olan Ağaoğlu İnşaat’ın sahibi olan Ali Ağaoğlu sektörde yaşanan sıkışıklığa dikkat çekerek çeşitli uyarılarda bulundu. Basına özel bir röportaj veren Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu müteahhitleri iflas olaylarına karşı uyardı ve inşaat sektörüne acil müdahale gerektiğini vurguladı. 

İnşaat Maliyetleri Artarken, Konut Fiyatları Düşüyor 
Ağaoğlu son dönemde inşaat maliyetlerinin büyük bir hızla yükseliş gösterdiğine dikkat çekerek yaşanan bu artışa rağmen konut fiyatlarının ise düşme eğiliminde olduğunu belirterek bunun da zarar anlamına geldiğini söyledi. Konutta balon iddialarını kesin bir dille yalanlayarak konutta balon olmadığını belirten Ağaoğlu sorunun yüksek olan arsa fiyatları olduğunu dile getirdi. 
Ağaoğlu “benim şahsi endişem geçen sene yaşanan Fi İnşaat iflası gibi birkaç iflas haberinin gündeme gelmesidir. Çünkü yüksek arsa fiyatları ve yükselen inşaat maliyetleri ne yazık ki müteahhitlerin zarar etmelerine neden oluyor. Bu da Fi Yapı gibi teslim etmesi gereken binlerce dairesi olan büyük inşaat yapı şirketlerinin iflas açıklaması yapmasını zorunlu hale getiriyor” dedi. 
Arsa Stokumuz Bizi Kurtarıyor 
Ağaoğlu Şirketler Grubu olarak şu anda sorunsuz bir şekilde proje gerçekleştirmelerini ellerindeki arsa stokuna bağlayan Ali Ağaoğlu “20 sene önce satın aldığımız arsalar üzerinde büyük inşaat projeleri gerçekleştiriyoruz. Aksi durumda şu anda bu fiyatlara daire satmamız mümkün değil. Zaten şu anda inşaat sektörünün en büyük sıkıntısı yüksek olan arsa maliyeti fiyatlarıdır ve bu sorunun ivedilikle çözülmesi gerekiyor” diyerek uyarılarda bulundu. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.