Ağustos Ayında Ağrı’da Doğalgaz Yatırımı

Aksa Doğalgaz tarafınca yapılan açıklamalara göre, Ağustos ayı içerisinde Ağrı ve Doğubayazıt ilçesinde doğalgaz kullanımına yönelik yatırımlar yapılacak.

12 Bin Konuta Doğalgaz Ulaştırılacak

Aksa Doğalgaz tarafından yapılan açıklamalara göre, yapılacak olan yatırımlar ile Ağrı’da Ağustos ayının sonuna kadar 12 bin konuta doğalgaz ulaştırılacak. 27 ilde faaliyet göstermekte olan Aksa Doğalgaz, yıl sonuna kadar Ağrı’da 20 milyon TL yatırım yapmayı hedefliyor.

Gelecek Yıllarda 100 Milyon TL Yatırım

Aksa Doğalgaz Üst Yöneticisi Yaşar Arslan, Ağrı ve Doğubayazıt ilçesine yapılacak olan doğalgaz yatırımının çok önemli bir adım olduğunu belirtiyor olup, gelecek 5 yıl içerisinde bölgede 100 milyon TL değerinde bir yatırımın hedeflendiğini, “Yapılacak yatırımla kurulacak 150 kilometre şebeke altyapısıyla 12 bin konuta doğalgaz arzı sağlamayı planlıyoruz. Ağrı halkının yatırımlarla birlikte dönüşümlerini sonbahardan önce yapmalarını ve bu kış doğalgaz kullanmaya başlamalarını arzu ediyoruz. Gelecek 5 yılda Ağrı ve Doğubayazıt’a 100 milyon lira yatırım yapmayı planlıyoruz.” şeklindeki açıklamaları ile dile getirdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz