Hepimizin merak ettiği konuların başında Ağustos ayı kira artış oranı yer alıyor. Ağustos ayı kira artış oranı ne zaman belli olacak? İşte tüm detaylar…

Evleri kira olan vatandaşların Ağustos ayı içerisinde TEFE TÜFE kira artışları hakkında araştırmaların devam ettiğini belirtelim. Son gelen bilgiler neticesinde Türkiye İstatistik Kurumu yani TÜİK tarafından gelen bilgiler doğrultusunda ülkemizde Haziran’da 12 aylık TÜFE oranı 19.88 olmuştu. Temmuz ayına baktığımızda ise yüzde 19.88 olurken daha fazla zam yapılmadığı görülüyordu. Peki Ağustos ayı içerisinde kira artış oranı kaç olacak? İşte detaylar…

Ağustos kira artış oranları

Ağustos ayı için kira zam oranları 5 Ağustos günü belli olacak. TÜİK kira artış hesaplamasında kullanılan enflasyon oranlarını açıklayacak.

Temmuz TEFE TÜFE kira artışı ne kadar?

Gelen bilgiler neticesinde ülkemizde Haziran ve Temmuz ayı zamlı kira ödemeleri TÜFE oranı 19.88 olarak görülmüştü.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz