Ahşap Yapılar

Ahşap Yapılar Güvenli mi?

Ahşap yapılar seçilme bakımından diğer yapılara göre son sırada olsa da , bugünlerde en güvenilir yapı olarak öne çıkmaktadır.Ahşap yapılarının en kullanılabilir özelliği ucuz ve en güvenilir yapı olmasından dolayıdır.Yangın dayanımı çeliğe göre daha iyidir .Ahşap yapılar en çok Karadeniz bölgesinde kullanılmaktadır.Bunun sebebi ise Karadeniz yöresinin bu yapı türüne iklim olarak ve zemin olarak da çok uygun olmasından ötürüdür.Bu sayede ahşap yapıların iklim koşularına uygun olması koşulunun olduğunu görüyoruz .

Ahşap Yapıların Maliyeti

Ahşap yapıların maliyeti çok düşüktür ve işçilikleri kolaydır.Ahşap malzeme fiyatı çelik ve betona göre daha ucuz olduğu için , insanların ahşaba olan ilgisini arttırmaktadır.

Fakat ahşap Türkiye de Karadeniz bölgesi hariç çok fazla kullanılmamaktadır.Bunun sebebi ise genel olarak iklim koşulları olmaktadır.Mesela ahşap yapılar çok fazla kar yağan yere çok elverişli bir yapı değildir.Fakat deprem olayları veya yangın olaylarında en dayanıklı yapıdır.Yıkılsa bile insanlara betonarmenin verdiği zararı vermeyeceği için ahşap yapılar güvenilirlik olarak başlarda yer almaktadır.Çoğunlukla ormanlık alanlarda kullanılması ve çevre dostu olması ,insanların dikkatini üzerine çekmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz