Aidat Ücreti 2.100 TL Oldu

Artık küçük ya da büyük fark etmeksizin,  hemen hemen tüm apartmanlarda ya da sitelerde aidat zorunluluğu söz konusu.  Öyle ki site ya da apartman yönetimleri bu işi eskiye nazaran daha ciddi olarak takip ediyor. Ancak özellikle üç büyük şehrimizde aidat bedellerinin yükselişi hem konut sahiplerini hem de kiracıları zor duruma sokuyor.

2019’da Aidatlar Yükselişte

 

Son yıllarda giderek artan suç olayları sebebiyle hem güvenli hem de birçok olanağa sahip olunabilmesi, markalı konut projeleri oturum amaçlı, konut satın almak isteyen tüketicilerin tercih sebebi oluyor. Ancak 2019’da yükselişe geçen aidat bedelleri bu marka konutlarda ise şaşırılacak oranda yüksek miktarda. Bu tarz marka konutlarda verilen aidat ücreti ile İstanbul’da kiralık daire bulmak hiç de zor değil. Üstelik bazı semtlerde sadece bir aylık aidat ücreti ile 2 ay süresinde daire kiralanması söz konusu. 

İşte Lüks Marka Konutlarının Metrekare Bazında Aidat Ücretleri

 

2018 de yapılan araştırmalar çerçevesinde; İstanbul’da en yüksek aidata sahip konut ta her bir metrekare için 21 TL, Ankara’da her bir metrekare için 15,17 TL ve İzmir’de ise her bir metrekare için 7,85 TL aidat alınmakta. Bu verilere göre 100 metrekarelik bir konut baz alındığında İstanbul’da 2.100 TL, Ankara’da 1.517 TL, İzmir’de ise 785 TL aidat ödenmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz