Aile Konutunun Faydası Var mı?

Toplumu ayakta tutan aile kavramı ülkemizde büyük bir bağlılığın simgesi olarak karşımıza çıkıyor ve aile kavramı bizim temel yapı taşlarımızdan biri diyebiliriz. Birlikte yaşamak, birlikte vakit geçirmek ve birilerine ömrümüzü adamak gerçekten güzel şeyler ancak bir süre sonra istenmeyerek de olsa kavgalar ya da sorunlar canımızı sıkabiliyor ve bu can sıkıcı durumlar ile birlikte ilişkide çatlaklar meydana geliyor. Genelde kocanın evi terk etme durumu bizler bir sembol diyebiliriz ve kavga edildikten kısa bir süre sonra kocanın evden ayrılması klasik senaryolardan bir tanesidir. Aile konutunun faydaları başlığı altında nende bunlardan bahsediyoruz diye soracak olursanız maddi anlamda değil, manevi anlamda etkili olan bir başlık olduğu için konuya bu şekilde giriş yapmayı uygun gördük. Aile konutu diyerek kastettiğimiz aslında sıradan bir ev ancak tüm ailenin içinde bulunduğu özel bir alan ve birçok anının yaşandığı bu alanların en büyük faydası manevi birliktelik ve manevi bağlılıktır.

Aile konutunda yaşam sürmek ve yaşamınızı burada devam ettirmek aranızdaki ilişkiyi arttıracak ve sizleri daha bağlı kılacaktır. Kat maliki olarak bilinen erkekler genellikle bu konutları eşinin üzerine yapmayı tercih ediyor ancak en ufak kavgada boyut maddiyata doğru gidiyor ve eşler birbirlerini tanıyamadıklarını fark ediyor. Evlilik sonrası mal paylaşımı ortak bir şekilde yapılmalıdır ve kimse mallar üzerinde hak iddia etmemelidir. Maddi konular ailede ayrılıklara neden olabilir bu yüzden aile konutu ortak olarak pay edilmeli ve herhangi bir sorunda mal kavgası yaşanmamalıdır. Mal paylaşımı konusunda hassas davranmanız çok önemli çünkü bir süre sonra ilişkiniz tamamen maddiyata dayalı hale gelebilir ve bu da manevi bağların kopmasına neden olabilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz