Doğalgaz piyasasında Türkiye Cumhuriyet’ini önemli yerlere getirecek, Türk adımlarını daha da sağlamlaştırmak adına hazırlanan doğalgaz projesinin, denizden yürütülen kısmı tamamlanırken Türk akımı kara tarafı içinde yeni projelere koyuldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ nın yaptığı açıklamaya göre; Akdeniz’ de başlayacak olan ikinci sondaj projesi sayesinde bin maden sahası daha ekonomiye can verecek. Bu projede 24 milyar TL’lik, 454 planın yer alacağı duyuruldu. İkinci sondaj, 100 gün içerisinde hayata geçirilmesi bekleniyor. Deniz bölümünü kapsayan kısımların bitimiyle Türkiye topraklarındaki kara tarafının yapımı için de başlangıç oldu. İkinci sondaj projesi 100 gün içerisinde hayata geçirilmeye başlayacağı projenin planında yer almaktadır. Araştırma sonucunda gelen bilgilere göre; maden arama ve üretiminde jeolojik veriler, 220 bin metre karot örneği ile 100 bin adet jeokimya örnekleri depolanarak kullanıcılara sunulacaktır.

Bin Maden Sahası Ekonomiye Can Verecek

 

Türkiye topraklarında ekonomiye can vermek adına bin maden sahası daha işleme alınıp, üç ürün hazırlanacak şekilde, göz önünde bulunan tesislerin kurulması şartı ile ihale firmalara açılacak.

Yeraltı Kaynakları İçin Sondaj Miktarı

 

Yapılan araştırma kapsamında yer altı kaynakları için yapılan ikinci sondaj miktarı için toplam 1 milyon 500 bin metreye alana ulaşacaktır. Sondaj çalışmaları, ilk olarak Akdeniz ikliminde başlarken ikinci sondaj gemisi ile projeye daha da hız kazandırılarak çalışmalar güçlendirilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz