Akıllara Durgunluk Veren Sahte Emlakçı Dolandırıcılığı

Bankaların konut kredisi faiz oranlarını indirmesi ile beraber rekor kıran taşınmaz satışları ile hareketlenen emlak piyasası dolandırıcıların da iştahını kabartıyor. Her geçen gün daha farklı yöntemler bulmayı başaran dolandırıcılar vatandaşlara “bu kadarına da pes artık” dedirtmeye devam ediyor.

Ev Kiralamak İsterken Parasını Kaptırdı!

İstanbul Pendik’te yaşanan akıl olmaz emlak dolandırıcılığı olayında internetten kiralık ev ilanı için başvuruda bulunan Ramazan Zengin kendisini emlakçı olarak tanıtan A.Y isimli şahsa başvuruda bulundu. Evin gerçek sahibi olan Abdurrahman Aslan tarafından verilen kiralık daire ilanı dikkatini çeken A.Y. ev sahibi ile irtibata geçerek ona da kendisini emlakçı olarak tanıttı ve evini kısa sürede kiraya vereceğini söyledi. Asıl dolandırıcılık hikayesi de bundan sonra başladı. Çünkü A.Y. söylediği gibi emlakçı değil dolandırıcıydı.

Kaporayı Aldı, Kayıplara Karıştı

A.Y. isimli dolandırıcı gerçek ev sahibini evi kiralamaya gelen kişiye kiracı olarak tanıttı ve kiracı ile fazla muhatap olmamasını istedi. Evi gezdirmeye gelen A.Y. hızlı bir şekilde evde tur attırdıktan sonra gerçek ev sahibi ile evi kiralamak isteyen kişiyi hiç konuşturmadan evden çıkardı ve pazarlık yapmaya başladı. Evi internet üzerinden verilen ilandaki fiyattan daha düşük bir bedele kiraya vereceğini söyleyip imzayı atan A.Y. kaparo olarak bir aylık kira bedeli olarak 1.200 lira aldı ve kayıplara karıştı. Ramazan Zengin internetten kiralık daire ilanının kaldırılmaması üzerine şüphelenerek gerçek ev sahibi ile iletişime geçti ve dolandırıldığını anlayarak polise başvuruda bulundu. Polis kamera görüntülerinden dolandırıcı A.Y’yi bulmaya çalışıyor…

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz