Akıllı kilit sistemi nedir? Akıllı kilit sistemi ne işe yarar? Günlük kiralık daireler için geliştirilen bir sistem olarak bilinir. Akıllı kilit sistemi sayesinde günlük kiralık daireler vergi ve güvenlik açısından kayıt altında tutuluyor. İşte detaylar…

Akıllı kilit sistemi nedir?

Akıllı kilit sistemi birçok kiralık evde kullanılırken, hırsızlardan korunmak isteyenler için normal kilitleme sistemlerinden daha fazla güvenilir oluyor. Şuan için ülke genelinde binlerce evde kullanılan bu sistem normal kilitlere göre daha zor olduğundan hırsızların geri durmasını sağlıyor.

Akıllı Kilit Sistemi!

Ev sahipleri internet üzerinden bir sistem çerçevesinde müşteri kimlik bilgilerini girerek onlara otelde olduğu gibi bir kart sunuyor. Kartı okuttuktan sonra eve giriş yapan müşterilerin kimlik bilgileri talep edildiği zaman tek bir dokunuş ile Emniyet Müdürlüğü ile paylaşılabiliyor.

Tüm bunların yanı sıra kiralama ücreti, yıl içerisinde kaç gün kullanıldığı gibi birçok bilgi sunulurken, vergi içinde denetimi kolaylaştırıyor.

Akıllı kartların çalışma prensipleri!

Birçok akıllı kart çeşidi bulunuyor. İşte o kartlar hakkında kısa bilgiler.

Manyetik Bantlı Kart: Bu kart kodlanabilir bir alan sunan pvc kart olarak biliniyor. Basit cihazlar ile kodlanabilir ve okunabilir. Kart içerisinde bilgilerin önemli olmadığı zamanlarda kullanılan bir yöntemdir.

Barkodlu Kart: Bu kartlar ise barkod okuyucular tarafından okunan karttır. Barkod numarası bulunur. Basit cihazlar ile okunabilir. Maliyet açısından daha uygun olurken güvenlik konusunda pek uygun değildir.

Çipli Kart: Kart içindeki bilgilerin okunması veya güvenliğin ön planda olması halinde seçilen karttır. Bu çipli kartlar şifreli olarak üretildiğinden güvenliği üst düzeyde tutuyor. Tercih sebebidir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz