Konutta Nesnelerin İnterneti

Nesnelerin İnterneti ile fiziksel nesneler kendi arasında ya da daha büyük sistemlerle bir iletişim sistemine bağlantılı oluyor. Konutlarda bu durum, akıllı evlerde birbiriyle iletişim içinde olan ev eşyalarında gözlemleniyor.

Konut Sektöründe Teknoloji

Konut sektörü, sürekli olarak yenilenmeye, gelişmeye ve üzerine bir şeyler katabilmeye olanak sağlayan bir sektör. Gün geçtikçe insanların ihtiyaçları ve bununla bağlantılı olarak istekleri de değişiyor ve sürekli daha yeni, daha iyi olanlara talep artıyor.

Teknolojinin gelişmesi ile gayrimenkul sektöründe de “akıllı” çağa geçildi. Projelerde, konut sahibi olunduğu takdirde ihtiyaç duyulan beyaz eşyaların ankastre olarak satılan ya da kiralanan evlerde bulunması, konut arayışında olanlar için kesinlikle aranan kan oldu. Zaman geçtikçe, söz konusu ürünler arasındaki internet bağlantısı ile kurulan iletişim sistemi, projelerdeki konutları daha da cazip kılıyor.

Nesnelerin İnterneti

Akıllı ev sistemleri bir süredir aşina olduğumuz bir kavram. Henüz çok yaygın olmasa da büyük bir nimet olan akıllı ev sistemlerinde, ev sahibi cep telefonu ile evdeki eşyalara hakim olunabiliyor, ışıklar yakıp söndürülebiliyor. Hatta beklentiler arasında, cep telefonu ile buzdolabının ve fırının derecesini, süresini ayarlayıp ev sahibinin dilediği gibi çalıştırabilmesi de yer alıyor. Yakın tarihlerde beklenen teknolojinin bu nimetlerinin, maliyeti düşürüldüğü takdirde daha fazla gelir gruplarına sunulması bekleniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz