İnşaat Mühendisi Hüseyin Gülseren, kısa süre önce Facebook sayfası üzerinden yapmış olduğu bir açıklama ile Alanya’da kayıt dışı emlak satışı yapanlar için dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Sektörde temsilciler ise bu sorunun ciddi derecede arttığını ve her geçen gün artmakta olduğu dile getirildi.

Hüseyin Gülseren, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda; sosyal medya üzerinden emlakçılık yapanla var. Vergi ödemeden, ofisi olmadan ve sorumlulukları bile yok. Bu bir uyarı olsun. Bilmeyenler belki gidip vergi kaydı yaptırır. Gülseren’in bu paylaşımı üzerine yığınla beğeni ve yorum geldi. Gülseren, ayrıca kişilerin yurt dışından geldiğini ve Alanya’dan evlerini aldıktan sonra bir boşluğa düşmüş gibi hissettiklerini dile getirdi. Bu bakımdan emlakçılıkta bir statü durumunun olduğunu ve lisans gerektirerek resmi kaydın şart olduğunu ifade etti.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Alanya Emlak Komisyoncuları Derneği (ALEKOD) gibi kurumların bu konuda halkımızı bilgilendirmesi gerektiğini ve ısrarla bu konuya uymayanlar takip edilerek bir yaptırım uygulanmasının gerekli olduğu ifade edildi. Çünkü legal bir şekilde işini yapan ve düzgün çalışanların zarar gördüğü açıkça ortada. Alanya’da yatırıp yapmak isteyen ve kandırılanların yüzde 90’ı sahte emlakçılar tarafından kandırılıyor. Gülseren, son olarak bu sorunun kendi kişisel sorunu olmadığını ve sektörün sorunu olduğunu belirtti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sahte emlakçılar her geçen gün artmakta. Bu kişiler için nasıl bir yaptırım uygulanmalı?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz