Büyükçekmece sahilinde yer alan, Albatros Parkı olarak bilinen otuz dönümlük arazi, ihale ile satıldı. 11 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilmiş olan ihale ile Albatros arazisi, 16

Albatros Arazisi 160 Milyon Liraya Satıldı!
Büyükçekmece sahilinde yer alan, Albatros Parkı olarak bilinen otuz dönümlük arazi, ihale ile satıldı. 11 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilmiş olan ihale ile Albatros arazisi, 160 milyon 30 bin TL karşılığında iki şirkete satıldı.

Ortak Girişim Teklifi
30 dönümlük Albatros arazisinin satılması için 11 Nisan tarihinde ihale düzenlendi. İhalede ‘Ortak Girişim’ teklifinde bulunan Demir Grup Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. – SKY Investment Group Gayri Menkul Ticaret A.Ş tarafından 160 milyon 30 bin TL teklif sunuldu.
Amaç Türkiye’ye Sermaye Getirmek
Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir’in açıklamaları;
“İhale yapıldı ve kesinleşti. Kesinleştikten sonra bize bir tebligat geldi bugün de tebligata cevap verdik. Ödeme süreci başladı yüzde 25’i peşin üçer ay taksitle yaklaşık faizleriyle de birlikte 168 milyon lira gibi bir ödeme yapılacak. İhalenin peşin fiyatı 160 milyon 30 bin TL idi. Büyükçekmece Belediyesi burada plan tadilatını yaparak ana kentten onaylatıp ticaret, turizm ve konut şeklinde çıkartmış, zaten ihale de o şekildeydi. Biz, Katar, Yemen, Suudi Arabistan grubunun oluşturduğu bir firma ile girdik. Bu firma da çok güçlü bir grup amaç sadece bu ihale ile kalmak değil başka projelere de katılarak Türkiye’ye sermaye getirmek. Projeye bu sene 3 ila 4 ay içerisinde geliştirip en geç Eylül ayına kadar da kazma vurmayı planlıyoruz. Karma proje olarak içerisinde konut, ticaret ve turizm var. Toplam yatırım bedeli 200 milyon dolar olabilir” şeklinde oldu.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.