Alışveriş Merkezleri Bayramda Açık Mı?

Özellikle de büyük şehirlerde yeni buluşma noktaları olarak kullanılmaya başlanan alışveriş merkezleri belirlenen kurallar dâhilinde hizmet vermektedir. Bu kurallar çerçevesinde alışveriş merkezlerinin çalışma saatleri de belirlenmektedir. Özellikle de bayram öncesi ve bayram döneminde ziyaretçi trafiği artan alışveriş merkezleri için çalışma saatleri bu yoğunluğa göre düzenlenmektedir. Peki, alışveriş merkezleri bayramda açık mı?

Alışveriş Merkezleri Bayramda Açık Mı 2018

Alışveriş Merkezleri normalde sabah 10.00 itibari ile çalışmaya başlarken 22:00 itibari ile de kapanıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 1 Mayıs işçi bayramı gibi resmi tatil günlerinde dahi bu çalışma saatleri değiştirilmezken bayram için uygulanan çalışma saatleri ise değiştirilmektedir. Öncelikle alışveriş merkezleri bayramda çalışmaktadır. Ancak her alışveriş merkezinin bayram döneminde standart bir çalışma saati bulunmamaktadır. Çünkü bazı alışveriş merkezleri bayramda erken kapatmak için bayram öncesi çok yoğun çalışarak müşterilerinin taleplerini karşılamakta olup bayram döneminde ise erken kapanış saati uygulamaktadır.

Alışveriş Merkezleri Bayramda Kaçta Kapanıyor?

Her alışveriş merkezinin standart bir kapanış saati bulunmamakta olup bazı alışveriş merkezleri bayram boyunca geç açılarak gece geç kapatmayı tercih etmektedir. Bayram boyuncu alışveriş merkezleri çalışmakta olup bazı alışveriş merkezleri saat 12.00 itibari ile çalışmaya başlayarak 22.00 itibari ile mağazaları kapatırken bazı alışveriş merkezleri ise saat 14.00 itibari ile çalışmaya başlayarak 24.00 itibari ile çalışmayı sonlandırmaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz