Almanya’da Emlak Vergisine Yeni Düzenleme

 

Emlak vergisi Türkiye’de var olduğu gibi Almanya’da da bulunmakta olup, son zamanlarda gelen habere göre Almanya’da emlak vergisi hakkında yeni düzenlemelerin yapılacağı yönünde haberler geldi. Yapılan bu değişiklik ise aslında halkı memnun edecek cinsten olmadığı ise dikkatleri çeken bir konu oldu.

 

Almanya’da Emlak Vergisi Kiraları Arttıracak!

 

Almanya Maliye Bakanlığı arsa, konut ve arazilerden alınmakta olan emlak vergisine ait olan konularda yeni düzenlemeye gidildiği konusunda açıklamalar yaparken, yapılan bu düzenleme büyük kentlerde kiraların artmasına neden olacaktır. Yapılacak olan yeni düzenlemenin belli bir kısmının ortaya çıkması yani kamu oyuna sızması halkı memnun etmedi.

 

Maliye Bakanı Olaf Scholz Açıklama Yaptı!

 

Emlak vergisinde yeni düzenleme yapılmasının ardından kiraların artması gündeme gelince Maliye Bakanı Olaf Scholz, yeni taslak hakkında eyalet başkanları ile görüşme sağlayacak olup, yapılan endişelerin ortadan kalkması ile ilgili ise vergi zammı söz konusu değildir diye açıklamada bulundu. Uzmanlar ise konu ile ilgili açıklamalarında ise yeni yapılacak olan düzenlemelerin özellikle büyük şehirlerde kirada artış yaşatacağı ve bu konu ise hayatın pahalanacağı konusunda bir öngörü ortaya çıkarmaktadır diye belirtti.

 

Almanya’da Emlak Vergisi

 

Almanya’da 1935 yılından kalma emlak vergisi kanunu geçerli olup, metrekare başına 19 cent emlak vergisi alınmaktadır. Bu durumda ise 100 metre kare ev için ödenecek olan tutar ise 19 Euro oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz