Almanya Köln Camii Güzelliği İle Dikkatleri Çekti!

 

2009 yılında inşaatına başlanmış olan ve bazı siyasi nedenlerin araya girmiş olmasından kaynaklı olarak ibadete 2017 yılında açılan ve güzelliği ile dikkat çeken Köln Merkez Camii Avrupa’nın en büyük camileri arasında yer almaktadır. Türkiye’nin destekleri ile birlikte Almanya’da yaşam süren Müslümanların ibadet etmesi amacı ile kurulmuş olup, DITIB tarafından yapılmıştır. Bu camii hakkında ise bilinmesi gereken pek çok ayrıntı bulunmaktadır.

Almanya’nın Batısından Yükseliyor!

 

Köln Merkez Camii, Köln’de büyük eylemlere neden olmasına rağmen 2017 yılına kadar açılışı ertelense de açılışı yapılmıştır. Bu açılışa Alman yetkilileri de katılmış olup, bu katılım ise özellikle muhafazakar Hristiyan topluluğu tarafından protestolara neden olmuştur. Köln aslında oldukça kozmopolittik bir yer olup, Türkler, Yunanlar, İtalyanlar gibi pek çok milletten insan barındırmaktadır. Ehrenfeld’de konumlanmış olan Köln Merkez Camii 20 milyon Euro’ya maal olmuş olup, bu caminin inşaatında ise 4000’e yakın işçi çalışmıştır. Yükseklik olarak değil genişlik olarak da dünya genelinde oldukça nadir ve özenli camilerden birisidir. Bu cami aynı anda 2000 Müslümanın ibadet etmesi için uygun şekilde yapılmıştır.

Köln Merkez Caminin Modern Yapısı

 

4500 metre karelik bir alan üzerine inşa edilen Köln Merkez Camii yapılışı ve bu yapılış tarihinden bu yana aslında modern yapısı ile konuşulmakta olup, genellikle camilerimizde görülen klasiklikten uzak, farklı bir mimari ile ortaya çıkmaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz