Alo 181 Tapu Hattı İle Sıra Beklemeye Son 

Tapuda işlemlerin çok daha kısa sürede yapılabilmesini sağlamak amacı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ALO 181 Tapu ve Kadastro Hattı büyük ilgi görmeye devam ediyor. İlk olarak 2014 yılında hayata geçirilen Alo 181 tapu hattı geride kalan 3 yıllık zaman dilimi içinde 542 bin 950 kişi hat üzerinden hizmet alarak tapu işlemlerini gerçekleştirdi.

7/24 Kesintisiz Hizmet Veriyor 

Alo 181 Tapu Hattı 7 gün ve 24 saat kesintisiz olarak hizmet veriyor. Telefon hattını arayan kişiler tapu dairelerinde gerçekleştirecekleri işlemler için telefon operatörü üzerinden randevu talep edebiliyor. Randevu hizmetinin yanı sıra aynı zamanda operatörler tapu işlemleri hakkında merak edilen soruları yanıtlayarak bilgilendirmede de bulunuyor. 3 yıllık zaman dilimi içerisinde hattı arayan 542 bin 950 kişiden 184 bin 231 tanesi tapu dairelerindeki işlemlerini gerçekleştirmek üzere randevu aldılar. 

En Çok Arama İstanbul’dan Yapıldı

2016 yılı içerisinde Alo 181 tapu hattını 78 bin 92 kişi ararken 2017 yılında ise geçen süre zarfında şimdiye kadar 60 bin 105 kişinin arama yaptığı belirlendi. Alo 181 tapu hattını hizmete girdiği günden bu yana en çok İstanbullular kullanırken daha sonra sırası ile Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Tekirdağ, Kocaeli ve Mersin illeri aramalarda ilk sıralarda yer aldı. Hattı arayarak hizmet alan kişilerin ise memnuniyet oranları oldukça yüksek oranda bulunuyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz