Alt Gelir Grubu İçin İndirimli Konut Satışı Müjdesi 

Gayrimenkul sektörü büyümeyi devam ettirebilmek adına her türlü girişimi denemeye devam ederken sektörde yeni sezon resmen başladı. Orta gelir grubuna dâhil olan kişiler sunulan yeni kampanyalar ve fırsatlar ile konut sahibi olma fırsatı yakalarken ne yazık ki alt gelir grubu için benzer fırsatlar çok daha sınırlı şekilde sunuluyor. Yeteri kadar nakit birikimi olmayan ya da aylık ödemeleri sınırlı olan kişiler için TOKİ alt gelir grubu projeleri umut ışığı olurken bu projelerin sınırlı sayıda üretilmesi bu kişilerin ev sahibi olmalarını zorlaştırıyor.

Konutta Sosyal Dönüşüm Başlıyor Mu?

Kamu eli ile sınırlı sayıda üretilen sosyal konut projelerine ilk destek bir dönem bakanlık görevi de yapan Erdoğan Bayraktar’dan geldi. İstanbul Halkalı sınırları içerisinde gerçekleştirilen Bulvar Atakent konut projesi içerisinde yer alan konutlardan yüzde 10’unu alt gelir grubu için ayırmıştı. Bu konutlar diğer konutlardan farklı olarak yüzde 35 indirimle satışa sunulmuş ve sadece alt gelir grubu içerisinde yer alan insanların alımı için ayrılmıştı. Daha önce hiç ev sahibi olmayan ve çocuklu ailelere öncelik verilen satış sektör içinde büyük bir yenilik olmuştu.

Yüksek Arsa Fiyatları En Büyük Genel

İstanbul’un bazı bölgelerinde arsa fiyatlarının son derece astronomik rakamlara yükselmiş olması ise ne yazık ki konut üreticilerinin elini kolunu bağlıyor. Sosyal konut üretiminin arttırılması için ilk olarak bu yüksek fiyatların normal sınırlara çekilmesi gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz