Alt Gelir Grubu için TOKİ Rehberi

Alt gelirli vatandaşlar için TOKİ konutları başvuruları nasıl yapılır? Tek bir hane içerisinden birden fazla kişi TOKİ konutlarına başvurabilir mi? Başvurular için aranılan şartlar nelerdir? Alt gelirliler için TOKİ başvurusu detayları için rehber!

Alt Gelir Grubu TOKİ Rehberi Nedir, Şartlar Nelerdir?

 

TOKİ tarafından inşa edilen konutlar farklı gruplar için yapılabiliyor. Alt gelirli vatandaşlar için TOKİ tarafından üretilen konutlara başvuru detayları yazımızın devamındadır.

Başvuru Koşulları Nelerdir?

 

Konut yapılan il veya ilçede ikamet ediyor olmak ayrıca bu ikametin belli bir süre olması şartı aranıyor. Başvuru detaylarında ne kadar süre olduğu belirtilmektedir.

Daha önce toplu konut ile bir yapı sahibi olmamak gerekiyor.

Kendisi, eşi, çocukları veya velayeti altında bulunan herhangi bir kişide hiçbir şekilde üzerlerinde konut olmaması aranılan önemli şartlardan birisidir.

30 yaşı ve üstü kişiler başvurabilir. Daha önce evlenmiş, çocukları olan fakat eşi vefat etmiş dul bayanlarda yaş sınırı aranmamaktadır.

Hane içerisinde kaç kişi olursa olsun aylık gelirin 765 TL ve altında olması gerekiyor. Eğer üstünde olursa başvuru yapamazlar. ( 765 TL içerisinde alınan yardımlar da bulunmaktadır.) Yani alınan yardımlarla birlikte 765 TL’nin üzerinde bir gelir sağlanıyorsa başvuru mümkün değildir.

Alt gelirli vatandaşlara TOKİ başvurusu kapsamında yapılacak olan konutların belirlendiği il veya ilçelerdeki belediye, kaymakamlık ya da Valilik binalarına yapılabiliyor. Tabi, tam olarak başvurunun nereden alınacağı ilgili başvuru detaylarında yazmaktadır.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz