TOKİ Alt Gelir Grubu Konutlarının Kira Girişimi Nasıl Olur?

TOKİ, ülkemizde konut projeleri üzerine başarılı çalışmalar yapmakta ve özellikle kentsel dönüşüm projelerini geliştirmektedir. Bununla birlikte ülkemizde pek çok bölgede, gayrimenkul yatırımı gerçekleştirilmektedir. Bu yatırımlarda hem vatandaşlar hem de yabancı yatırımcılara büyük haklar tanınmaktadır.

TOKİ Alt Gelir Grubu Konutları Nasıl Temin Edilir?

Her yıl konut değerlerini artıran Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 2017 yılı içinde yeni çalışmalar yapmaktadır. Buna bağlı olarak 2017 yılı içerisinde 54 şehrimizde TOKİ tarafından yeni üretim çalışmaları uygulamaya konulmuştur. Yapılan çalışmalar alt gelir grubu konutlarına yönelik olmaktadır.

Alt Gelir Grubu Konutları Kiraya Tahsis Edilebilir mi?

Bu tarz konut tahsislerinde, sözleşmeli olarak işlemler yapılmaktadır. Sözleşme maddeleri gereğince, konut borcu bitene kadar kira tahsisi yapılmamaktadır. Bu anlamda sözleşme de alıcının, ikamet adresi, eş ve çocuk durumu göz önünde bulundurulmaktadır.

Alt Gelir Grubu Konutları Temin Etme Şartları Nelerdir?

TOKİ alt gelir grupları belli şartlara bağlı olarak temin edilebilmektedir. Bu şartlardan en önemlisi; T.C vatandaşı olmak ve konutun alınacağı şehirde ikamet etmek olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda alıcının, konut projesindeki şehre nüfusunun kayıtlı olması gerekmektedir. Bunun dışında alıcı daha önce TOKİ’den konut almamış olmalıdır. Aksi takdirde işlemleri gerçekleşmeyecek ve alt gelir grubu konutlarına sahip olamayacaktır. Bunun yanında konut satışları, 25 yaşını doldurmuş bireylere yapılmaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz