Yağmur Kurbanı İstanbul’da Altyapı Eksikliği

Olumsuz hava şartları nedeni ile su baskınlarının esiri olan İstanbul’da karayolu ve metro ulaşımı durmuş noktada bulunuyor. Bu durumda akla ilk gelen ise altyapı çalışmalarının eksik ve yetersiz olması.

Ekstra Altyapı İhtiyacı

İstanbul’un sürekli olarak büyümesi, göç alması nedeni ile de nüfusunun artmasından dolayı ekstra bir altyapıya ihtiyaç duyuluyor. Merkezden dışa doğru bir büyüme hareketinin söz konusu olduğu şehirde, merkez noktalarda yer alan eski ya da riskli binaların kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki çalışmalara konu olması ve yenilenmesi de altyapı ihtiyacını arttırıyor. Örnek vermek gerekirse 30 bin kişinin ikamet etmekte olduğu bir mahalle, 300 bin kişinin yaşayacağı bir kentsel dönüşüm çalışmasına konu oluyor. Bu durumda altyapının ve ulaşımın da aynı oranda gelişmesi, hızla devam etmesi gerekiyor.

Yağmur nedeni ile İstanbul’da meydana gelen durum şiddetin yağışına, yağış süresine bağlı olduğu gibi iyi bir şehir planlamasına ve altyapıya gerek duyulduğunu da gösteriyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz