Altın Tahvili Ve Altına Dayalı Kira Sertifikası İçin Talep Toplama Başladı

Vatandaşın ısrarla yastık altında saklamayı tercih ettiği altınları ekonomiye kazandırmada kararlı görünen hükümet kanadı Altın Tahvili Ve Altına Dayalı Kira Sertifikası uygulamasını başlattı. Bu sayede 100 milyar dolarlık altının ekonomiye kazandırılması amaçlanıyor. Uygulama bugün itibari ile start aldı ve Maliye Bakanlığı ile Hazine Müsteşarlığı Ziraat Bankası şubeleri üzerinden talep toplamaya başladı.

Altın Tahvili Ve Altına Dayalı Kira Sertifikası Nasıl İşleyecek?

•Altını olan kişiler bu altınlarla ilan edilen Ziraat Bankası şubelerine başvuruda bulunacak.
•Bankada altınlar için ekspertiz yapılacak ve altınların değerleri belirlenecek.
•Değeri belirlenen altınlar için resmi bir sertifika ya da tahvil verilecek.
•2 yıllık vadede hesap açılacak ve 6 aylık zaman dilimleri içerisinde vatandaşa yüzde 1.20 ve yılık 2.40 olarak getiri yansıtılacak.
•Tahviller vatandaşlar tarafından istedikleri anda yeniden altına dönüştürülebilecek.
•Ara dönemlerde ek getiriler sağlanacak.

Hangi Altınlar Kabul Edilecek?

Bankadan altın hesabı açmak isteyen kişilerin tüm altınları kabul edilirken Altın Tahvili Ve Altına Dayalı Kira Sertifikası için ise sadece 24 ve 22 ayar altınlar kabul edilecek. Yine bu altınların üzerinde hiçbir şekilde değerli ya da değersiz taş olan altınlar kabul edilmeyecek. Yine Reşat altını olan kişilerde sisteme bu altınlarla giriş yapamayacak. Talepler Ziraat Bankası’nın belirli şubeleri üzerinden 6 Ekim 2017 tarihine kadar kabul edilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz