Altına Dayalı Kira Sertifikası Hangi Bankalarda Var?

Vatandaşın birikim yapmak üzere satın aldığı ve yastık altında sakladığı altınları ekonomiye kazandırmaya çalışan Maliye Bakanlı Hazine Müsteşarlığı ile ortak olarak yeni bir girişimde bulunuyor. Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası bugün itibari ile geçerli olmak üzere hayata geçiriliyor. Yeni sistemde vatandaşın atıl durumda olan yastık altı altın yatırımı değerlendirilirken hem vatandaş hem de devletin kazanması esas alınıyor.

Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası İçin Hangi Bankalar Yetkili?

Hazine Müsteşarlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan ilk açıklamaya göre ilk etapta sadece talep toplama işlemi gerçekleştirilecek. Talep toplama yetkisi Ziraat Bankasına verilirken bankanın belirli şubeleri bu alanda hizmet verecek. Hangi şubeye başvuruda bulunabileceğini öğrenmek isteyen kişilerin http://www.hazine.gov.tr/ ve http://www.ziraat.com.tr/ internet siteleri üzerinden sorgulama yapmaları gerekiyor. Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası 1. Etap talep toplama işlemleri İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Diyarbakır, Rize, Sivas, Samsun ve Zonguldak illerinde gerçekleştirilecek.

Sadece 22 Ayar ve 24 Ayar Altın Kabul Edilecek 

Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası için bankaların altın hesabından farklı olarak sadece 22 ayar altın ve 24 ayar altın kabul edilecek. 22 ayar altınların üzerinde değersiz ya da değerli taş olması halinde ne yazık ki bu altınlar da banka yetkilileri tarafından kabul edilmeyecek. Yine takı altınları ve Reşat altınların da kabulü söz konusu olmayacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz