Hazine Müsteşarlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından ortaklaşa olarak gerçekleştirilen ve yastık altı altın yatırımının ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan altına dayalı kira sertif

Altına Dayalı Kira Sertifikası İçin 2. Etap Başvurulara Start Verildi
Hazine Müsteşarlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından ortaklaşa olarak gerçekleştirilen ve yastık altı altın yatırımının ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan altına dayalı kira sertifikası için ikinci etap başvuruları başladı. Yatırımcı tabanının genişletilmesi, finansman araçlarının çeşitlendirilmesi ve âtıl durumda olan altınların ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan altına dayalı kira sertifikası için başlatılan ikinci etap için başvuru tarihi ise 13 Ekim itibari ile dolacak. 
Sertifika Alan 2 Yıl Vadeli Yatırım Yapacak 
Altına dayalı kira sertifikası alan kişiler 2 yıl vadeli yatırım yapacaklar. Bu süre zarfında yatırım için kullanılan altın değer kazanırken aynı zamanda 6 ayda bir toplam yatırılan altın bedeli üzerinden yüzde 2,4 oranında getiri sağlanacak. Yatırım vadesi dolduğunda ise yatırım yapan kişiler hazineye teslim etmiş oldukları altınları yine altın olarak aynı miktarda geri alacaklar. 

Altına Dayalı Kira Sertifikası 2. Etap Başvurusu Kabul Edilen İller
1.İstanbul
2.Ankara
3.Antalya
4.Ağrı
5.Afyon
6.Adana 
7.Aydın
8.Balıkesir
9.Bitlis
10.Bolu
11.Burdur
12.Bursa
13.Denizli
14.Düzce
15.Diyarbakır
16.Erzincan
17.Erzurum
18.Gümüşhane
19.Hatay
20.Iğdır
21.Isparta
22.İzmir
23.Kayseri
24.Kastamonu
25.Kırklareli
26.Kilis
27.Kocaeli
28.Konya
29.Rize
30.Samsun
31.Sivas
32.Tokat
33.Uşak 
34.Yozgat

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.