Altına Dayalı Kira Sertifikası Son Başvuru Tarihi

 

Altına dayalı kira sertifikası için 4. Etap başvuru tarihi başladı. Hazine Müsteşarlığı tarafından hayata geçirilen ve atıl durumda bekletilen altınların ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan altına dayalı kira sertifikası ile altın sahipleri 2 yıllık bir yatırım yapmış oluyorlar. Bu süre zarfında hak sahiplerine 6 ayda bir hükümet kira ödemesi yapacak ve sürenin sonunda da altın sahipleri teslim ettikleri altınları birebir aynı şekilde geri alacaklar.

 

Altına Dayalı Kira Sertifikası İçin Son Dönem Başvurular Başladı

 

Altına dayalı kira sertifikası için Hazine Müsteşarlığı 4 etapta başvuruları kabul edeceğini duyurmuştu. Söz konusu sertifikaların birinci etap kabulleri 26 Mart – 30 Mart tarihleri arasında, ikinci etapları 2 Nisan – 6 Nisan tarihleri arasında, üçüncü etapları 13 Nisan – 19 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilmişti. Projenin dördüncü ve son etabı için başvurular ise bugün itibari ile başladı ve 20 Nisan tarihinde sona erecek.

 

Başvuruda Bulunanlar İçin Vade Tarihi 2020

 

Altına dayalı kira sertifikası için başvuruda bulunan kişiler için 4. Etap ihraç tarihi 25 Nisan 2018 ve vade tarihi 22 Nisan 2020 olarak açıklandı. Teslim alınan altınların fiziki olarak iade edilmelerine ise 13 Nisan 2020 tarihinde başlanacak ve 17 Nisan 2020 tarihinde tamamlanacak. 22 ayar ve 24 ayar altınlar sisteme kabul edilirken ziynet altınlar ve üzerinde değerli ya da değersiz taş olan altınlar kesinlikle sisteme alınmıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz