Belediye Arsaları üzerinden Konu ile çevre üretimi gibi birçok yönetmenlik kapsamında yer alan altyapı kredisi nedir? Bugün sizlere altyapı kredisi hakkında merak ettiğiniz detayları aktaracağız…

Altyapı kredisi nedir?

Belediye tarafından hazırlanan bir durum ile gerekçe raporunu idareye sunarak, ilk teknik altyapının yapılması için bir kredi isteyebilirsiniz. Altyapı kredisi ile alakalı yasal hükümler ise belediyenin arsaları üzerinde yer alan konut ve kentsel çevre üretimi gibi durumlar yönetmenlikte yer almakta.

Altyapı Kredi Yönetmenliği

Kanun kapsamında Fizibilite raporunda yer alan mali kaynakların sıradışı nedenlerden dolayı, yeterli ölçüde gerçekleşmemesi gibi zamanında yapılmaması ve bu bakımdan yeterli kaynak olmaması durumunda, belediye tarafından bir durum yada gerekçe raporu ile idarelere başvurup kredi talep edilebilir.

Bu kredi talebi ile beraber Belediye tarafınca hazırlanmış olan teknik altyapı revize programı denilmektedir. İdarenin yapacağı incelemeler sonucu, revize iş ve finansman programı onaylanmış projelere uygun görülen miktarda kredi uygunluk belgesi verilecektir.

Altyapı Kredisi Koşulları Tablosu:

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz