Amerikan Mutfak Modelleri 2018

Özellikle de son yıllarda konut projelerinde kullanımı yaygınlaşan mutfak modellerinden biride Amerikan mutfak tipi olarak öne çıkmaktadır. Diğer ismi olan açık mutfak ismi ile de anılan bu mutfak tipi özellikle de dar alanlarda duvardan yer kaybı yaşanmasın engellemesi açısından çok önemlidir. Bu mutfak tipinin ilk olarak Amerika’da kullanılması nedeni ile açık mutfak adı yerine Amerikan mutfak ismi ile anılması yaygınlaşmıştır.

Ferah ve Aydınlık Mutfaklar

Amerikan mutfak tipinin sağladığı en büyük avantaj kesinlikle çok daha ferah ve aydınlık mutfaklar ortaya çıkarılmasıdır. Arada duvar gibi bir bariyer olmadığı için iki yaşam alanı birbirine entegre edilmekte bu sayede iki alanında daha verimli kullanımı mümkün kılınmaktadır. Özellikle de stüdyo dairelerde bu nedenle açık mutfak tipinin kullanımı yaygınlaşmaktadır.

Stüdyo Dairelerin Kurtarıcısı

Özellikle de stüdyo daireler son derece küçük olduğu için büyük bir alan tasarrufu yaratacak olan Amerikan mutfak modelleri oldukça sık kullanılmaktadır. Amerikan mutfak avantajları olduğu kadar dezavantajları da olan bir mutfak türüdür. Özellikle de sürekli olarak mutfağın aktif kullanıldığı evlerde yemek kokusunun tüm oturma alanına yayılması büyük bir olumsuzluk oluşturmaktadır. Yine mutfak açık konumda yer aldığı için ani misafir baskınlarına hazırlıklı olunması için mutfağın sürekli temiz tutulması gerekir. Bu nedenle son yıllarda genelde mutfak son derece geniş tutularak Amerikan mutfak tipi yapılmaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz