Kadın

..

Teknoloji

Magazin

..

Sinema

..

Haberler

Videolar

reklam

Son Eklenenler

Yap İşlet Devret Nedir?
Yap İşlet Devret Nedir?   Günümüzde hükümetimizin aslında sıklıkla kullandığı ve özellikle son zamanlarda sık sık gündeme gelen haberler arasında yer alan yap işlet devret konusu merak uyandırdığı görülmektedir. Buna..
Mutfaktaki Yağ Lekelerini Nasıl Çıkartabilirsiniz?
Mutfak bilindiği üzere içerisinde yemek yaptığımız, yemek yediğimiz ve tüketeceğimiz gıdaların durduğu yerlerden birisidir. Ancak yemek yaparken yağın tezgâha, mutfak dolaplarına, duvarlara, fayanslara sıçraması kaçınılmazdır. Tabi hal böyle olunca bu..
Çöp Vergisini Kim Ödemeli : Kiracı mı? Ev Sahibi mi?
Belediye gelirleri kanunu kapsamında çöp vergisi konut ve işyerleri için ödenmektedir. Peki, birçok kişinin merak ettiği konulardan birisi olan çöp vergisi kime ait, çöp vergisini kim ödemeli?..
İmar barışında başvuru sayısı şaşırttı!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışı ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Kurum, ‘’ imar barışı sürecinde toplamda 8 milyon 900 bin vatandaşımızın başvurduğunu söyleyerek gelirin totalde 7 milyar..
Cam Balkon Yasak mı?
Cam Balkon Yasak mı?   Son yıllarda konut sahiplerinin en çok merak ettiği konulardan birisi de cam balkon yaptırmak yasak mı şeklinde oluyor. Balkonun PVC doğramayla veya camla kapatılması yasal..
Müştemilat Ruhsata Tabi mi?
Müştemilat Nedir Ruhsata Tabi Olması Gerekir mi?   Aslında eski dönemlerde kullanıldığı düşünülen ve eskiden isim olarak oldukça sık kullanılan müştemilat şimdiler de farklı isimler ile nitelendirildiği için anlam olarak..
İnşaat Malzemesi İthalatına Ek Gümrük Vergisi Getirild
Oyuncak, Televizyon ve bijuteri başta olmak üzere aralarında inşaat malzemelerinin de olduğu birçok ithal edilen ürünlere yüzde 10-30 oranında ek gümrük vergisi getirildi...
Motif Çıkma Nedir Sınırları Ne Kadardır?
Motif Çıkma Nedir Sınırları Ne Kadardır?   Motif çıkma kelimesi özellikle müstakil ev sahipleri için oldukça merak edilen konularda olurken, motif çıkma nedir, sınırları ne kadar gibi bilgiler de oldukça..
İmar Barışı başvurularından en önde giden il bakın neresi oldu!
Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürü Selahattin Varan, ‘’ imar barışına en çok başvuru yapan şehir İzmir olduğunu belirterek İzmir’in başvuruda rekor seviyede olması neticesinde devletin kasasına 1 milyar 25..
Kat Mülkiyeti Oy Hesaplama
Kat Mülkiyeti Oy Hesaplama   Apartmanlardaki ortak alanlar için alınacak olan kararları toplantılarda verilen oylarla yapıldığı biliniyor. Peki, kat mülkiyeti oy hesabı nasıl yapılıyor? Haberimizde apartmanlardaki ortak alanların oy hesaplaması..