Kadın

..

Teknoloji

Magazin

..

Sinema

..

Haberler

Videolar

reklam

Son Eklenenler

Kıdem Tazminatı Hesaplama Nasıl Yapılır?
Kıdem Tazminatı Hesaplama Nasıl Yapılır?   İşçiye ödenecek olan kıdem ve ihbar tazminatı bordrode belirtilmiş olan brüt ücret üzerinden hesaplanmaktadır. Bu süreç iş akdinin feshine göre belirlenmektedir. Bu duruma da..
Yapının Bulunduğu Yüzölçümü Hesabı Nasıl Yapılır?
Yapının Bulunduğu Yüzölçümü Hesabı Nasıl Yapılır?   20 Eylül 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olan İmar Barışı, son günlerinde yoğunluğun oluşması ile birlikte İmar barışı hakkında bazı sorular..
Malulen Emeklilik İçin Hangi Hastaneye Başvurulur?
Malulen Emeklilik İçin Hangi Hastaneye Başvurulur?   En kolay emeklilik hangisi diye sorulacak olursa hiç şüphesiz malulen emeklilik denilebilir. Çünkü diğer emekliliğe göre oldukça kolay bir şekilde tamamlanmaktadır. Tek önemli..
En Düşük Memur Maaşı Ne Kadar 2019
En Düşük Memur Maaşı Ne Kadar 2019   Çalışanların yanı sıra memurlar da 2018 yılının son dönemlerinde sıkıntılar yaşamakta olup, yaşanılan bu ekonomik sıkıntı nedeni ile maaşlarında olan değişikliği merak..
Çevre ve Temizlik Vergisi 2. Taksiti Başlıyor!
Çevre ve Temizlik Vergisi 2. Taksiti Başlıyor!   Konut ve iş yerleri için geçerli olan, Çevre ve Temizlik Vergisi aynı zaman da halk arasında Çöp Vergisi olarak da bilinmektedir. Bu..
Miras Vergisine Ait 2. Taksit!
Miras Vergisine Ait 2. Taksit!   Miras vergisi özellikle miras kalan kişiler için önemli hususlardan birisi olup, ölen bir kişinin ardından vergi kalmış ise bu mirasçılarını etkilemektedir. Miras vergisinde devlet..
Kira Sözleşmeleri TL’ye Nasıl Çevrilir?
Kira Sözleşmeleri TL’ye Nasıl Çevrilir?   Kira sözleşmelerinin dolar üzerinden yapılması yasaklanmış olup, yapılan sözleşmeler TL üzerinden yapılması Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kesin karar olarak verilmiştir. Buna göre ise..
Emlak ve Çevre Temizlik Vergisinde 2. Taksit Ne Zaman?
Emlak ve Çevre Temizlik Vergisinde 2. Taksit Ne Zaman?   Gayrimenkul sahipleri tarafından ödenmesi zorunlu olan emlak ve çevre temizlik vergisi için 2. taksit yaklaşıyor. Eğer ödemenizi parça parça yapıyorsanız..
Ekim 2018 Vergi Takvimi
Ekim 2018 Vergi Takvimi   Her ay ve her yıl olmak üzere vatandaşlar tarafından ödenmesi gereken belli başlı vergiler bulunuyor. Bunların arasında emlak ve çevre temizlik gibi çeşitli vergiler bulunuyor...
Yüksek Kiralar Vatandaşın Cebine Zarar Veriyor!
TESK’den Açıklama ”Kira Artışları Enflasyon Oranını Geçmemeli”   Günümüzde doların yükselmesi ile ilgili kira sorunları da günden güne büyümekte olup, özellikle esnafların kira artışı nedeni ile oluşan sorunlarının arttığı görülmektedir...