Ankara Büyükşehir Belediyesi Arsa Satışına Devam Ediyor

Ülkede en fazla borç sahibi belediyeler arasında yer alan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Melih Gökçek‘in istifa etmesi ve başkan değişikliğinin yapılmasının ardından arsa satışlarına halen devam ediyor.

İhale 30 Kasım’da

Muhammen bedeli 200 milyon TL olan 300 bin metrekare büyüklüğünde 7 ayrı arsa için ihaleye çıkan belediye, satışları 30 Kasım’da gerçekleştirecek. Satışı yapılacak olan arsalar arasında; Akyurt’taki fuar alanı, Çankaya ve Etimesgut’taki konut alanları bulunuyor. 28 Ekim’de istifa eden eski başkan Melih Gökçek, başkanlığının son altı aylık süresi içerisinde 1 milyar 400 milyon değerinde arsa satışı yapmıştı.

“21 Yıllık Hayalimdi”

Satışı yapılacak olan arsalar arasından en büyü olan Akyurt’taki fuar alanı için Melih Gökçek, “21 yıllık hayalimdi” şeklinde açıklama yapmıştı. Çılgın projeler arasında bulunan alan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdelenmiş olsa da ortaklar arasında meydana gelen anlaşmazlıklardan dolayı bir türlü neticeye ulaşamamıştı. Akyurt’ta bulunan Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, 87 milyon TL’ye satışa çıkarıldı.

Plana Sadık Kalınacak

Melih Gökçek’in 28 Ekim’deki istifasının ardından gelen yeni başkan Mustafa Tuna, ihalenin ardından fuar alanı için inşaat işlemlerinin başlayacağını, Melih Gökçek’in hazırlamış olduğu plana sadık kalınacağını belirtti.

Konut ve hizmet alanlarının da yer aldığı taşınmaz mallara yönelik ihaleler, 30 Kasım tarihinde Belediye Hizmet binasındaki encümen salonunda gerçekleştirilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz