Ak Parti Ankara Büyükşehir Adayı Belli Oldu

 

Ak partinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki olarak açıklandı. Özhaseki, daha önce Kayseri Büyükşehir Başkanı olarak tam 5 kez üst üste seçilmişti. Ayrıca daha önce Bakanlık görevi yürütmüştü.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre Ak Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkanı adayı olarak seçimlerdeki yerini alacak. Eski bakanlardan olan Özhaseki’nin aday gösterilmesinden sonra hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin büyük araştırmalarına neden oldu.

Mehmet Özhaseki Kimdir?

 

İstanbul Üniversitesi hukuk Fakültesi mezunu olan Özhaseki, 1957 yılında Kayseri’de dünyaya geldi. Siyasete girmeden önce özel bir tekstil firmasında görev aldı. Kayseri halkı tarafından sevilen bir isim olan Mehmet Özhaseki, 5 defa üst üste Kayseri’de seçilen başkan oldu. Çeşitli vakıflarda ve yönetim kurullarında üyeliği olan ayrıca Tarihi Kentler Birliğinde 7 yıl başkanlık görevi yürüttü.

1994 yılında Refah Partisinin Kayseri Melikgazi ilçesi Belediye Başkanı adaylığına aldığı yüksek oy oranı ile ilk Belediye Başkanı unvanına kavuşmuştu. 1998 yılında yapılan yerel seçimlerde üstün başarısını yineleyerek Kayseri Büyük Şehir Belediye başkanı olarak seçilmişti.

25 ve 26. Dönemde Kayseri Milletvekili seçilen Özhaseki, AK PARTİ MKYK ve MYK Üyesi, AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı olarak görev yaptı. Mehmet Özhasek, 65. Hükûmette Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev aldı.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz