Ankara Kızılayda Kentsel Dönüşüme Start Verildi

Maliye Bakanlığı ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile beraber Ankara Kızılay sınırları içerisinde yer alan Saraçoğlu Mahalesi’nde uzun süredir beklenen dönüşüm projesine start verilecek. Kızılay’ın en merkezi yerinde bulunan ve bu nedenle kentsel dönüşümü büyük önem taşıyan Saraçoğlu Mahallesinde gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm projesinde mahalle dokusu korunarak adeta baştan bir mahalle yaratılacak.

Bakanlar Kurulu Kararı İle Ortak Proje Yürütülecek

3 Temmuz 2017 tarih ve 2017/10562 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile verilen karar kapsamında proje Emlak Konut GYO ve Maliye Bakanlığı ortaklığı ile hayata geçirilecek. Konu hakkında bilgilendirmede bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum üstlenmiş oldukları Kızılay Saraçoğlu Mahallesi kentsel dönüşüm projesinin önemini bildiklerini vurgulayarak projedeki en büyük önceliklerini “Türk evi temasının korunması” olacağını müjdeledi.

Yeşil Oranı Arttırılacak

Projede mahalle dokusunun korunması, Türk evi temasının ağırlıklı olarak kullanılması ve buğundan çok daha yeşil bir mahalle inşa edilmesi gibi farklı öncelikleri bulunduğunu belirten Kurum projenin Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından da sıkı bir şekilde takip edildiğini belirtti. Amaçlarının tüm Ankaralıların yararlanabileceği yeni bir sosyal yaşam merkezi oluşturmak olduğunu vurgulayan Kurum bu bölgenin yapılacak doğru projelendirme ile yeni bir cazibe bölgesi olacağı müjdesini verdi. Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonu ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’ndan gerekli izin ve onaylar alınarak çalışmalara hemen başlanacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz