Ankara Mebuskent’te Konut Fiyatlarında Büyük Artış

REIDIN – GYODER Yeni KONUT Fiyat Endeksi sonuçlarına bakıldığında, ülke genelinde konut satış fiyatlarında artış gözlemleniyor. Ayrıca Ankara Mebuskent’te bulunan konutların fiyatlarındaki artış da gözden kaçmıyor.

Neredeyse İki Katına Çıktı

REIDIN – GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi sonuçları ile ülke genelindeki konut satış fiyatlarında Nisan ayında, bir önceki aya kıyas ile yüzde 0.46, yıllık ortalamaya göre ise yüzde 2.71 oranında bir artış gözlemleniyor. Bu sonuçların yanı sıra son zamanlarda en çok tercih edilen yerleşim merkezlerinden olan Mebuskent’teki konut fiyatları neredeyse iki katına ulaştı. Geçtiğimiz yıl Mebuskent’teki konut fiyatları, metrekare başında bin 600 TL iken, son günlerdeki konut fiyatları metrekare başına 2 bin 500 TL civarında oluyor. Yıllık ortalamaya bakıldığı zaman yüzde 60 ve 70 oranlarında bir prim söz konusu oluyor.

Şehir İçinde Koca Bir Şehir

Türkiye’nin yeşil alanı en yüksek olan marka proje Mebuskent’teki son çalışmalar, çevre düzenleme aşamasında. Çalışmalar tamamlandığı zaman konut sahiplerine, konutları teslim edilecek. Projede 322 villa ile 10 blokta bulunan 652 daire olmak üzere toplamda 984 konut bulunuyor. Her ailenin isteğine ve ihtiyacına göre tasarlanan projede 2+1, 3+1, 4+1 tiplerinde daire ve bağımsız, bahçeli villalar bulunuyor. 400 dönümlük alanda bulunan Mebuskent, 5 bin metrekarelik alışveriş merkez, spor kompleksi, Sauna ve SPA hizmeti, Türk hamamı, botanik parkı, golf sahası, yüzme havuzu, yürüyüş ve bisiklet yolları, dinlenme alanları ve otopark barındırıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz