Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, Nisan ayı içerisinde Ankara’da yapılan konut satışlarında Ocak ve Şubat aylarına göre artış görülürken, Mart ayında göre de düşüş söz kon

Ankara’da İlçelere Göre Konut Satışları
Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, Nisan ayı içerisinde Ankara’da yapılan konut satışlarında Ocak ve Şubat aylarına göre artış görülürken, Mart ayında göre de düşüş söz konusu oldu.
13 Bin 364 Konut Satışı
Nisan ayı içerisinde gerçekleşen konut satışlarında ilk sıradaki İstanbul’u ikinci sırada takip eden Ankara’da 13 bin 364 konut satışı gerçekleşti. Ocak ve Şubat aylarına göre konut satışlarında artış gözlemlense de, Mart ayına göre düşüş yaşandı. 2017 Ocak ayında Ankara’da 10 bin 686 konut satışı, Şubat ayında 11 bin 274 konut satışı ve Mart ayında da 15 bin 4 konut satışı yapılmıştı.
İlçelere Göre Konut Satışı
Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Ankara’nın yedi ilçesine ait konut satışları şu şekilde sıralanıyor;
– Çankaya’da 3 bin 64 konut satışı,
– Keçiören’de 2 bin 107 konut satışı,
– Mamak’ta bin 700 konut satışı,
– Yenimahalle’de bin 482 konut satışı,
– Etismesgut’ta bin 195 konut satışı,
– Sincan’da bin 121 konut satışı,
– Altındağ’da 939 konut satışı gerçekleşti.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.