Ankara’da yer alan konut projeleri son yıllarda gündeme gelmiş ve ülkemiz için büyük bir yatırım olarak görülmüştür. Büyük şehirler içerisinde yer alan Ankara, konutlar ve mimari a

Ankara’da Konutlar Ortalama 16 Yılda Geri Dönüyor
Ankara’da yer alan konut projeleri son yıllarda gündeme gelmiş ve ülkemiz için büyük bir yatırım olarak görülmüştür. Büyük şehirler içerisinde yer alan Ankara, konutlar ve mimari anlamında yaptığı çalışmaları genişletmektedir. Buna bağlı olarak konut yatırımı konusunda kolları sıvamakta ve geri dönüş projelerini devreye sokmaktadır.
Ankara’da Gayrimenkul Yatırımı
Ankara’da yürütülen projeler içerisinde teknoloji odaklı gayrimenkul yatırımlarının artırma çalışmaları yer almaktadır. Buna bağlı olarak yetkililer konutlar üzerinde değişime gitmekte ve geri dönüşüm sahalarını da devreye sokmaktadır. Bu sahalarda yapılan incelemeler, iyileştirme çalışmalarına bağlı olarak değerlendirilmekte ve sürdürülmektedir. 
Ankara Genelinde Konutların Ortalama Brüt Alanları
Türkiye genelinde geniş bir hacme sahip olan Ankara, konutları bakımından da hacmini artırmaktadır. Farklı bölgelerinde değişik brütlerde konutlar yer almaktadır. Ankara’da yer alan konutların ortalama brüt alanları 133 metre kare olarak belirlenmektedir. Ortalama metre kare fiyatı ise 1.850 TL olarak bilinmektedir. 
Ankara Konutlarının Ortalama Geri Dönüş Süresi
Ankara’da yer alan konutlar, geri dönüşüm projeleri kapsamında yenilenmekte ve değiştirilmektedir. Konutların geri dönüşümleri brüt alanlarına göre değişebilmektedir. Bu anlamda daha önce yapılan çalışmalarda, konutların ortalama geri dönüşüm süresi 16 yıla düşürülmüştür. Özellikle 2+1 ve 3+1 konutlarda yapılan çalışmalarda, sürenin kısaltılmış olması büyük önem arz etmektedir. Yapılan çalışmalar Endeksa verilerine bağlı olarak geliştirilmektedir. Endeksa verilerine göre geri dönüşüm çalışmaları 13 yılla 16 yıl arasında değişmekte ve böylece kısa süreleri çalışmalar yapılmaktadır. Bu durum hem bölge haklı hem de ülkemiz için büyük fayda sağlamaktadır. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.