Ankara’nın Bu İlçeleri emlak Yatırımında Öne Çıkıyor!

 

Özellikle 2018 yılında emlak yatırımcılarının gözde şehirleri arasında Başkent Ankara bulunuyor. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından hazırlanan Eylül 2018 isimli raporda Ankara’da toplamda 11 Bin 368 konutun satışının yapıldığı açıklandı. Türkiye genelinde rapor sunan TÜİK Ankara’yı takip eden ilin ise İstanbul olduğunu açıkladı. Birçok gayrimenkul yatırımcısının merak ettiği sorular arasında Ankara’da nereye yatırım yapılmalı veya Ankara’nın yatırım yapılacak ilçeleri hangisi şeklinde oluyor.

Ankara 137 Bin TL’den Başlayan Konut Satışları Yapılıyor

 

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, diğer illere yakın olmasından dolayı yatırımcıların ve yerleşik hayat sürenlerin tercihleri arasında yer alıyor. Büyük bir il olan Ankara’nın tam 25 tane ilçesi bulunuyor. Ağırlıklı olarak memur ve öğrenci kesimine hitap eden Ankara’da kiralık evler kadar satılık daireler de dikkatleri üzerine çekiyor. Ankara’da konut satışının ortalama fiyatı 181 Bin 697 TL olarak gözlemleniyor. Aynı zamanda ortalama 100 metre kare bir konutun minimum başlangıç fiyatı 136 Bin TL olarak karşımıza çıkıyor.

Etimesgut’a Rağbet Büyük

 

Satılık konut fiyatında en yüksek artışı gösteren Ankara’nın ilçesi olan Etimesgut, son bir ay içerisinde konut satışlarında 1.37 artış gösterdi.

Beypazarı

Ankara’da en çok yatırım yapılabilecek ilçeler arasında Beypazarı dikkatleri çekiyor. Ortalama 100 metre karelik bir konutun minimum 107 Bin TL’den başlaması, maksimum 179 Bin TL olduğu açıklanan raporda görülmektedir.

Etimesgut, Beypazarı’ndan sonra Ankara’da nereye yatırım yapılmalı sorusunu takip eden Akyurt, Altındağ ve Yenimahalle takip ediyor.

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz