Ulaştırma ve altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan kısa süre önce yaptığı bir açıklamada Antalya’nın ve İzmir’in hem otoyolla hem de hızlı trenle birbirine bağlanacağını belirtti. Bu kapsamda projelerin devam ettiğini ve önümüzde ki dönemlerde yatırım programlarını alarak çalışmaların başlayacağı söyledi.

Bakan Mehmet Cahit Turhan, Antalya’da Sertbest Bölge Köprülü Kavşağı’nda bazı denetlemeler yaptı. Yetkililerden kavşak hakkında detaylı bilgiler alan Turhan, gazeteciler ile konuşması sırasında, turizmin başkenti olan Antalya‘nın çok hızlı gelişme gösterdiğini belirtti. Hem turizm hem de tarımsal olarak yollarda trafik yoğunluğu belirten Turhan, Antalya’nın gelişen ve büyüyen Türkiye’den nasibini aldığını da söylemeden geçmedi. Yakın illerle olan karayolları bağlantılarının ciddi bir kısmının bölünmüş yol haline getirildiğini ifade eden Turhan, trafiğin artmasıyla bazı bölgelerde zemin kavşakların trafiğe yetmediğini ve tıkanıkların devam ettiğinden köprülü kavşakların yapılması gerektiğini söyledi.

“Köprülü Kavşakla Kesintisiz Trafik Zamanı”

Serbest Bölge Kavşağı‘nda bir köprülü kavşak ihtiyacı olduğunu söyleyen Turhan, yaz aylarında zemin kavşağı oluşan trafiği aktarmakta zorluk çektiğini ve buraya köprülü bir kavşağın yapılması gerektiğini ifade etti. Daha sonra ise bir kaç ay içerisinde köprülü kavşağın yapılacağını ve kesintisiz bir trafiğin olacağını duyurdu.

Antalya’nın yakın iller ile olan bağlantısında yol çalışmalarının devam ettiğini ve Akdeniz sahil yolunun Mersin, Fethiye-Muğla istikametinin ise bölünmüş yol, Antalya’yı Anadolu’ya iç kesimlere bağlayan kısımlarda da ciddi bir çalışmanın olduğunu belirtti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz