Antalya’da Gayrimenkul Yatırımı Yapılacak 4 İlçe

Yaz aylarının gelmesi ile yazlık bölgelere yönelen kişilerin gözdesi olan Antalya, gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için de oldukça büyük imkanlara ev sahipliği yapıyor.

Satılık Konut Fiyatları Yüzde 0,9 Arttı

Zingat.com 2017 yılı Mayıs ayı verilerine bakıldığında, Antalya’daki satılık konut fiyatlarının bir önceki aya kıyas ile yüzde 0,9 oranında artış gösterdiği ve metrekare fiyatının bin 813 TL olduğu gözüküyor. Satın alınan bir konutun kendini geri ödeme süresi ise 19 yıl olarak belirleniyor.

Kaş

Tatilcilerin Antalya’daki gözde bölgesi olan Kaş, son zamanlarda şehir hayatının gürültüsü ve kalabalığından uzak kalmak isteyenlerin ilk tercihi arasında yer alıyor. Zingat.com 2017 yılı Mayıs ayı verilerine göre Kaş, Antalya’daki konut fiyatlarının en yüksek olduğu ilçe oluyor. Mayıs ayı verilerine göre bir önceki aya kıyas ile bölgedeki konut fiyatları yüzde 0,41 oranında artış göstererek metrekare fiyatı 4 bin 108 TL’ye ulaştı. Satın alınmak istenen konutun ortalama fiyatı 409 bin 150 TL olarak belirlendi.

Kemer

Turizmin en önemli ve gözde bölgelerinden olan Kemer, Antalya’daki konut fiyatlarının en yüksek olduğu ikinci ilçe oldu. Bölgedeki konut fiyatları bir önceki aya kıyas ile yüzde 1,96 oranında artış göstererek 2 bin 600 TL’ye ulaştı.

Konyaaltı

Sahili ile dünyaya nam salmış olan Konyaaltı’ndaki konut fiyatları bir önceki aya kıyas ile yüzde 1,11 oranında artış göstererek metrekare fiyatı 2 bin 531 TL’ye ulaştı. Bölgeden satın alınan konutun ortalama fiyatı 250 bin 302 TL olarak belirlendi.

Muratpaşa

Antalya’nın yükselişe geçen bölgeleri arasında yer alan Muratpaşa’daki konut fiyatları bir önceki aya kıyas ile yüzde 0,42 oranında artış göstererek metrekare fiyatı 2 bin 92 TL’ye ulaşıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz