Antalya’da Üniversitelere Yakın Daire Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’nin turizm cennetlerinden biri olan Antalya öğrencilerin de en fazla tercih ettikleri üniversite bölümlerine ev sahipliği yapıyor. Bu seneki üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile beraber başka şehirde üniversite kazanan öğrencilerin de ev arama maratonları başlamış oldu. Öğrenciler kira fiyatlarına göre yurtta kalma ya da kiralık eve çıkma seçeneklerini değerlendirmeye başladı. Peki, Antalya’da üniversitelere yakın daire fiyatları ne kadar?

Antalya’da Üniversitelere Yakın Kiralık Daire ve Satılık Fiyatları Ne Kadar?

Antalya geneli satılık daire fiyatı ortalaması Temmuz 2018 dönemine göre Antalya’da satılık daire metrekare ortalama fiyatları 100 metrekarelik daireler için 154 bin 95 lira ile 256 bin 825 lira arasında değişiyor. Kiralık daire ortalama metrekare fiyatları ise en düşük 656 lira ile en yüksek bin 93 lira arasında yer alıyor.

Antalya Bilim Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi Nerede?

Antalya Bilim Üniversitesi Döşemealtı ilçe sınırları içerisinde yer alırken bu üniversitede okumak isteyen öğrenciler Çıplaklı, Altınkale ve Yeşilbayır mahalleleri içerisinde yer alan satılık ve kiralık daire ilanlarına bakabilir. Döşemealtı kiralık daire fiyatları 467 lira ile 779 lira arasında değişiyor. Akdeniz Üniversitesi için ise Konyaaltı ilçe sınırları içerisinde yer alan Kültür, Pınarbaşı, Konyaaltı ve Meltem mahalleleri öğrencilerin kiralık ve satılık daire arayabilecekleri mahalleler arasında yer alıyor. 100 metrekarelik dairelerin kira ortalaması 1.277 lira ve satılık daire ortalaması ise 216 bin ile 360 bin lira arasında değişiyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz